امبدینگ شکم و پهلوها چیست و چگونه انجام می شود؟

  1. خانه
  2. امبدینگ شکم و پهلوها چیست و چگونه انجام می شود؟

درمان موضعی چاقی با روش امبدینگ

چاقی یک مشکل بهداشتی است که به طور فزاینده ای شایع است و به بیماری های مختلفی مانند دیابت شیرین ، سرطان و بیماری های قلبی عروقی مربوط می شود [1]. چاقی شکمی ، نوع خاصی از چاقی ، در مقایسه با چاقی غیر شکمی بیشتر مرتبط با بیماری در نظر گرفته شده است [2]. این حالت معمولاً به صورت چربی در اطراف معده و شکم آشکار می شود که منجر به تأثیر منفی بر سلامتی می شود.

در حال حاضر ، WC(دور کمر) مطلق (> 102 سانتی متر (40 اینچ) در مردان و> 88 سانتی متر (35 اینچ) در زنان] [3] و نسبت دور کمر و لگن (> 90/0 برای مردان و> 85/0 برای زنان) روش های متداول برای تشخیص هستند [4]

در مطالعه قبلی ، چاقی شکمی با  اشتها مرتبط بود [2]. اخیراً ، مطالعات زیادی برای اثبات ارتباط قوی بین چاقی شکمی و سندرم متابولیک که با دیابت و سندرم متابولیک در ارتباط است ، انجام شده است [5 ، 6]. صالحی نیا و همکاران رابطه بین چاقی شکمی و خطر بالاتر ابتلا به دیابت را با موفقیت ارزیابی کرده اند [7]. ارتباط قوی بین چاقی شکمی و بیماری های قلبی عروقی نیز اثبات شده است. بنابراین ، دیده شده است که افراد مبتلا به چاقی شکمی در معرض خطر بالایی از سندرم متابولیک هستند [5].

گزینه های درمان چاقی شکمی بسیار شبیه به هم هستند ، از جمله مداخله در سبک زندگی ، جراحی و دارو. اما با توجه به خطر بالای دارو درمانی و جراحی ، پزشکان بیشتری از طب سوزنی برای کنترل وزن استفاده کرده اند [8] مانند طب سوزنی دستی (MA) ، طب سوزنی الکتریکی (EA) و جاگذاری نخ کات گوت یا امبدینگ ( Acupoint Catgut Embedding ACE ). طب سوزنی با تنظیم سیستم عصبی ، غدد درون ریز و دستگاه گوارش می تواند باعث کنترل وزن شود [9].

تجزیه و تحلیل در سال 2011 نشان داد که طب سوزنی و داروها اثر بهتری نسبت به مداخله در سبک زندگی دارند و طب سوزنی اثرات سوء گزارش شده کمتری دارد [10]. طب سوزنی و امبدینگ ترکیبی از طب سوزنی و فن آوری های مدرن بود. اکنون بیشتر و بیشتر محققان بر روی تأثیر کلی و مکانیسم طب سوزنی و امبدینگ بر کاهش وزن متمرکز شده اند.

اساس طب سوزنی الکتریکی این است که جریان الکتریکی کوچکی از بین جفت سوزن عبور می کند. گونگ و همکاران طب سوزنی نشان دادند که تنظیم مسیرهای سیگنالینگ AMPK تأثیر خوبی در کاهش وزن دارد [11 ، 12]. امبدینگ روشی یکپارچه با تعدادی نخ های کاتگوت قابل جذب است که بر اساس تئوری طب سوزنی در زیر پوست کاشته می شود. مزایای امبدینگ عملکرد آسان و تحریک با دوام در مقایسه با طب سوزنی دستی و طب سوزنی الکتریکی است [13].

چندین تجزیه و تحلیل مقایسه ای برای بررسی اثر درمانی طب سوزنی دستی ، طب سوزنی الکتریکی و امبدینگ انجام شده است. یک متاآنالیز در سال 2015 نشان داد که امبدینگ نتیجه بهتری در مقایسه با طب سوزنی دستی و طب سوزنی الکتریکی برای چاقی ارائه کرده است [14].

سوزن های امبدینگ

انواع سوزن برای جاگذاری نخ در روش امبدینگ

امبدینگ چیست؟
در واقع می توان گفت که امبدینگ یک زیر شاخه از طب سوزنی است. برخلاف طب سوزنی ، در این روش از نخ استفاده می شود. در واقع در این روش رشته های مخصوص و قابل جذب به بدن وارد می شوند تا قسمت های خاصی از بدن را تحریک کنند. امبدینگ اثر مشابه طب سوزنی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت نخ ، هزینه های امبدینگ و قیمت می توانید با کلینیک تماس بگیرید.
درمان چاقی و کاهش وزن با امبدینگ شکم
از حدود سال 1960 امبدینگ برای لاغری و کاهش وزن به عنوان درمانی برای چاقی استفاده می شود. در روش کاهش وزن با طب سوزنی ، از سوزن های بسیار نازک استفاده می شود. اما در روش لاغری با نخ ، از نخ قابل جذب استفاده می شود. لاغری با نخ و امبدینگ امروزه یکی از روشهای محبوب لاغری موضعی است.
آیا امبدینگ شکم باعث کاهش موضعی وزن می شود؟
به طور کلی ، امبدینگ شکم می تواند باعث کاهش اشتها شود ، به ویژه در بیماران مبتلا به پرکاری تیروئید. در نتیجه از تولید چربی اضافی جلوگیری می کند. همچنین ، در روش لاغری با نخ ، روند هضم و جذب غذا کنترل می شود. بنابراین آن چربی به سرعت برای متابولیسم و ​​فعالیت بدنی مصرف می شود. به این ترتیب چربی اضافی در بدن وجود نخواهد داشت و با استفاده از نخ بخیه و امبدینگ از چاقی جلوگیری می شود. امبدینگ شکم همچنین می تواند عملکرد سیستم غدد درون ریز و عملکرد کلیه را افزایش دهد.

امبدینگ

روشی برای لاغری موضعی

چگونه با امبدینگ وزن خود را کاهش دهیم؟
نخ هایی که در طی مراحل جاسازی در بدن کاشته می شوند ، با افزایش گردش خون به افزایش متابولیسم چربی های بیشتر کمک می کنند. در نتیجه ، کاهش وزن رخ خواهد داد. نخ های استفاده شده در روش لاغری با نخ معمولاً از نخ کات گوت کرومیک ساخته می شوند و قابل جذب هستند. در نتیجه ، نگران باقی ماندن نخ در بدنتان نباشید.

از آنجا که نقاط امبدینگ و کاشت نخ همان نقاط طب سوزنی است ، می توان گفت یکی از مزایای این روش نسبت به طب سوزنی این است که با تعبیه و کاشت نخ ، اثرات و نتایج طب سوزنی را در بلند مدت خواهید داشت. قرار دادن این تعداد نخ زیاد وقت گیر نخواهد بود. جالب است بدانید که علاوه بر لاغری با نخ ، از امبدینگ در بلند کردن و فرم دادن به باسن و سینه و … نیز می توان استفاده کرد.
به یاد داشته باشید که هیچ روش لاغری به شما 100٪ تضمین نمی دهد. داشتن یک سبک زندگی سالم و یک رژیم غذایی مناسب همراه با ورزش در حین امبدینگ و بعد از آن توصیه می شود. در ادامه تعدادی از افرادی که نمی توانند از روش لاغری با نخ استفاده کنند را به شما معرفی خواهیم کرد.
چه کسانی نمی توانند از امبدینگ استفاده کنند؟
امبدینگ مانند تمام روشهای درمانی برای برخی افراد توصیه نمی شود. گروه های زیر از جمله افرادی هستند که نباید روش لاغری با نخ را امتحان کنند:
زنانی که باردار هستند
افراد مبتلا به عفونت فعال
افرادی که به بخیه های قابل جذب حساسیت دارند
گروه هایی که از اختلالات پوستی شدید رنج می برند.
افرادی که بیماری قلبی دارند و یا قلب آنها با باتری کار می کند.

لاغری با جاسازی بهترین روش برای انجام لاغری محلی است. اگر شما متخصص خوبی در زمینه امبدینگ و طب سوزنی نمی شناسید ، شما را با دکتر حسن عسگری آشنا می کنیم. دکتر عسگری طب سوزنی را در کانادا آموخته است. وی با داشتن بیست سال سابقه درپزشکی زیبایی پس از دریافت بورد طب سوزنی کانادا به ایران بازگشته و بیماری های مختلف با طب سوزنی درمان می کند، وی برای طب سوزنی و امبدینگ ، به ویژه در زمینه لاغری با نخ بسیارتبحر دارد.
فواید لاغری با نخ و درمان چاقی با امبدینگ
یکی از بهترین مزایای درمان کاهش وزن و چاقی با امبدینگ این است که این یک روش کاملا طبیعی است و در حالی که بدن شما فعال نیست با استفاده از امبدینگ می توانید وزن خود را کاهش دهید. نخ های کاشته شده در این روش گردش خون را افزایش می دهند و در نتیجه چربی بیشتری می سوزانند. لاغری موضعی را می توان با استفاده ازامبدینگ شکم نیز انجام داد. به این ترتیب می توانید با مشورت با پزشک ، قسمت هایی از بدن را که به کاهش وزن بیشتری نیاز دارند ، درمان کنید. این روش معمولاً برای درمان چاقی با امبدینگ مناطقی مانند گوش ، معده و نقاط غدد درون ریز استفاده می شود. بیشتر افرادی که از روش لاغری با نخ استفاده می کنند ، بعد از مدتی اشتهای آنها برای شیرینی کاهش می یابد و این در کنترل وزن بسیار موثر است.

کاهش وزن همراه با امبدینگ
نکات راهنما برای لاغری و کاهش وزن با قیمت های مختلف بدن.
آیا کاهش وزن با امبدینگ ایمن است؟ (عوارض کاهش وزن با امبدینگ)
بیشتر افرادی که از تعبیه سوزن استفاده می کنند ، نگران این موضوع هستند که این نخ ها در بدن باقی بمانند و جذب نشوند. باید بگوییم که راحت باشید این نخ ها پس از حدود 10 تا 15 روز توسط بدن جذب می شوند و هیچ صدمه ای نمی رسانند. البته برای گرفتن بهترین نتیجه از روش لاغری با نخ بهتر است رژیم غذایی مناسبی را با راهنمایی پزشک در نظر بگیرید. دکتر عسگری پس از طب سوزنی و امبدینگ ، رژیم غذایی مناسبی را دنبال می کند تا متناسب با نیاز شما لاغری محقق شود.

لاغری موضعی با امبدینگ
استفاده از امبدینگ یکی از بهترین و اقتصادی ترین روش های لاغری موضعی است.
هزینه و قیمت امبدینگ شکم برای کاهش وزن
همانطور که قبلاً در مقاله هزینه امبدینگ توضیح دادیم ، قیمت امبدینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. این فاکتورها شامل نوع نخ استفاده شده یا بخشی از بدن است که امبدینگ روی آن انجام می شود. تعیین دقیق قیمت امبدینگ شکم و لاغری با نخ بدون معاینه و ویزیت امکان پذیر نیست. قبل از انجام عمل ، باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید و از قیمت امبدینگ مطلع شوید. همچنین می توانید با مطب دکتر عسگری تماس گرفته و از قیمت امبدینگ شکم مطلع شوید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی لطفاً با ما تماس بگیرید

منابع:

1- Cawley J., Meyerhoefer C. The medical care costs of obesity: an instrumental variables approach. Journal of Health Economics. 2012;31(1):219–230. doi: 10.1016/j.jhealeco.2011.10.003. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

2- Park B.-Y., Lee M. J., Kim M., Kim S.-H., Park H. Structural and functional brain connectivity changes between people with abdominal and non-abdominal obesity and their association with behaviors of eating disorders. Frontiers in Neuroscience. 2018;12:p. 741. [PMC free article] [PubMed] [Google Scholar]

3- Expert Panel on Detection Evaluation and Treatment of High Blood Cholesterol in Adults. Executive summary of the third report of the National Cholesterol Education Program (NCEP) expert panel on detection, evaluation, and treatment of high blood cholesterol in adults (adult treatment panel III) Journal of the American Medical Association. 2001;285(19):2486–2497. doi: 10.1001/jama.285.19.2486. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

4- Yusuf S., Hawken S., Ounpuu S., et al. Effect of potentially modifiable risk factors associated with myocardial infarction in 52 countries (the INTERHEART study): Case-control study. The Lancet. 2004;364(9438):937–952. doi: 10.1016/S0140-6736(04)17513-2- [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

5- Ritchie S. A., Connell J. M. C. The link between abdominal obesity, metabolic syndrome and cardiovascular disease. Nutrition, Metabolism & Cardiovascular Diseases. 2007;17(4):319–326. doi: 10.1016/j.numecd.2006.07.005. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

6- Després J.-P., Lemieux I. Abdominal obesity and metabolic syndrome. Nature. 2006;444(7121):881–887. doi: 10.1038/nature05488. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

7- Salehinia F., Abdi H., Hadaegh F., et al. Abdominal obesity phenotypes and incident diabetes over 12 years of follow-up: The Tehran Lipid and glucose study. Diabetes Research and Clinical Practice. 2018;144:17–24. doi: 10.1016/j.diabres.2018.07.021. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

8- Fang S., Wang M., Zheng Y., Zhou S., Ji G. Acupuncture and lifestyle modification treatment for obesity: a meta-analysis. American Journal of Chinese Medicine. 2017;45(02):239–254. doi: 10.1142/S0192415X1750015X. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

9- Du H.-Y., Zhang Y.-B. The effect and molecular mechanism of acupuncture and moxibustion in treating obesity. Shanghai Journal of Acupuncture and Moxibustion. 2013;32(08):691–694. [Google Scholar]

10- Sui Y., Zhao H. L., Wong V. C. W., et al. A systematic review on use of chinese medicine and acupuncture for treatment of obesity. Obesity Reviews. 2012;13(5):409–430. doi: 10.1111/j.1467-789x.2011.00979.x. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

11- Gong M., Wang X., Mao Z., Shao Q., Xiang X., Xu B. Effect of electroacupuncture on leptin resistance in rats with diet-induced obesity. American Journal of Chinese Medicine. 2012;40(3):511–520. doi: 10.1142/s0192415x12500395. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

12- Gong M., Cao C., Chen F., et al. Electroacupuncture attenuates hepatic lipid accumulation via AMP-activated protein kinase (AMPK) activation in obese rats. Acupuncture in Medicine. 2016;34(3):209–214. doi: 10.1136/acupmed-2015-010798. [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

13- Deng L., Lun Z., Ma X., Zhou J. Clinical observation on regulating the three energizer by acupoint catgut embedding combined with abdominal acupuncture in treating abdominal obesity: a randomized controlled trial. World Journal of Acupuncture – Moxibustion. 2014;24(4):29–34. doi: 10.1016/S1003-5257(15)60025-3. [CrossRef] [Google Scholar]

14- Guo T., Ren Y., Kou J., et al. Acupoint catgut embedding for obesity: systematic review and meta-analysis. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine. 2015;2015:20. doi: 10.1155/2015/401914.401914 [PMC free article] [PubMed] [CrossRef] [Google Scholar]

فهرست