جراحی پلک چیست و چه فوایدی دارد؟

  1. خانه
  2. جراحی پلک چیست و چه فوایدی دارد؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که روی پلک ها انجام می شود. این کار برای از بین بردن پوست اضافی پلک های فوقانی و کاهش پف پلک های پایین انجام می شود. به آن لیفت چشم نیز گفته می شود.

چرا جراحی پلک انجام می شود؟

این جراحی معمولاً به دلایل زیبایی انجام می شود و همچنین یک روش موثر برای بهبود بینایی در افراد مسنی است که افتادگی پلک های فوقانی مانع بینایی آنها می شود.

با لیفت چشم از سیاهی زیر چشم ، چینهای پاکلاغی یا سایر چروک های صورت خلاص نخواهید شد. این کار اغلب بهمراه روشهای دیگر مانند لیزر جوانسازی ، تزریق مواد فیلر یا لیفت پیشانی انجام می شود.

جراحی پلک

با جراحی پلک پف زیرچشم و افتادگی پلک بالا ترمیم می شود

روند پیری پلک

با پیر شدن، پوست ، به تدریج قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. عدم کشش به همراه کشش مداوم نیروی جاذبه باعث جمع شدن پوست اضافی در پلک های بالا و پایین می شود.
پوست بیش از حد در پلک پایین باعث ایجاد چین و چروک و برجستگی می شود. در پلک های فوقانی ، یک چین اضافی از پوست می تواند روی مژه ها آویزان شود و مانع دیدن شود.

چربی موجود در بالشتک کره چشم همچنین می تواند باعث برجستگی در پلک های بالا و پایین شود. غشای نازکی که چربی را در محل خود نگه می دارد با افزایش سن ضعیف می شود و اجازه می دهد چربی مانند فتق در زیر پلک جمع شود.

چه کسی کاندید مناسبی برای جراحی پلک یا بلفاروپلاستیست؟ است؟

بهترین کاندیدای لیفت چشم افرادی هستند که از سلامتی خوبی برخوردار هستند و ایده واقعی از آنچه می خواهند دارند. بیشتر آنها 35 سال یا بیشتر هستند ، اما اگر پف زیر چشم یا افتادگی پلک بالا در خانواده شما موروثی باشد ، ممکن است تصمیم بگیرید که عمل بلفاروپلاستی را زودتر انجام دهید.

جراحی پلک می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد و به تقویت اعتماد به نفس شما کمک کند. با این حال ، ممکن است منجر به ظاهر ایده آل شما نشود یا ساختار صورت شما را تغییر ندهد. قبل از اینکه تصمیم به جراحی بگیرید ، به اهداف خود فکر کنید و آنها را با پزشک در میان بگذارید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی لطفاً با ما تماس بگیرید.

فهرست