اندولیفت در واقع نوعی لیزر در جوانسازی صورت، گردن و بدن است که با استفاده از فیبر نازک اپتیکالی کار می کند که به منبع لیزر دایود 1470 نانومتر متصل است. درمان با اندولیفت به صورت تنها یا با ترکیب با سایر روش های جوانسازی از جمله هایفو امکان پذیر است. لیزر اندولیفت بر خلاف لیزر موهای صورت، به صورت عمقی در پوست نفوذ می کند. فیبرهای استفاده شده برای صورت 200-300 میکرونی و 400-600 میکرونی برای بدن هستند. نکات مربوط به انجام اندولیفت در نزد بهترین متخصص اندولیفت تهران به شرح زیر است:

فیبر به راحتی و بدون ایجاد برش مستقیماً به ناحیه هایپودرم پوست وارد می شود. عمل اندولیفت در واقع فرو دهی درم و تحریک تولید کلاژن و تحریک ساخت عروق جدید در پوست است.

با ورود میکروفیبر به لایه های عمقی پوست به دلیل لیپولیز یا چربی سوزی بافت به بهبود و لیفت در نواحی مختلف یا محل تجمع چربی کمک کرده و افتادگی و چروک در این نواحی را بهتر می کند و از طرفی با تحریک کلاژن سازی منجر به سفتی و بهبود قوام پوست می گردد.

اندولیفت در اثر باز سازی عروق پوست به شادابی و بهبود ساخت و ساز سلولی کمک می کند. بنابراین ضمن کانتورینگ صورت منجر به شادابی وبهبود کیفیت پوست نیز می گردد.

به لحاظ فیزیکی هر جسمی با توجه به ویژگی فیزیکی خود، طیف خاصی از طول موج را جذب می کند. در اندولیفت بافت چربی و پیوندی، گیرنده های طول موج تابیده شده به بافت هستند که با جذب طول موج گرما ایجاد و منجر به بازسازی و فرم دهی بافت می شود در حالی که سایر بافت ها هیچ آسیبی نمی بینند.

نحوه کار لیزر اندولیفت به زبان ساده

در این متد با استفاده از فیبرهایی به ضخامت یک تار مو (۲۰۰ – ۳۰۰ میکرون) که پزشک با در نظر گرفتن ناحیه مورد نظر از طریق منفذ بسیار ریزی به زیر پوست می فرستد، انرژی حاصل از پرتو لیزری به بافت‌های عمقی در پوست  تابیده و اعمال می‌ شود و در صورت انتخاب، به حذف سلول‌ های چربی ‌- ریمدلینگ پروتئین‌ ها و تحریک فیبرهای کلاژن بافت پوست می‌ پردازد.

فناوری اندولیفت، پرتوهای نوری با انرژی یکسان تولید می کند و این پرتوهای متمرکز با نفوذ عمقی به پوست، باعث اثربخشی بر بافت پوست می شود. این لیزر کلاژن سازی را تحریک می کند و باعث جوانسازی پوست صورت و بدن می شود.

پزشک متخصص میکروفیبر بسیار نازک در هنگام عبور از لایه‌ های پوست، با هدایت مسیر لیزر به سمت محل مورد نظر، پرتو لیزر را بر روی بافت‌             …  های عمقی پوست متمرکز می‌ کند. و درنتیجه‌ عبور تابش  از لایه درمیس پوست می‌ توان نتایج مختلفی را در بافت مورد نظر مشاهده کرد.

 

موارد استفاده از متد درمانی اندولیفت

پرتو تابیده شده با سرعت بسیار زیادی چربی‌ سوزی موضعی یا همان لیپولیز را تحریک می‌ کند. شل شدگی، چین و چروک و افتادگی پوست می‌ تواند ناشی از تجمع اندک تا زیاد  چربی‌ ها در زیر پوست باشد

اصلاح در افتادگی‌ های کم تا ملایم پوست در ناحیه‌ ی گردن، صورت و بازوها.

تحریک  فیبرهای  کلاژن‌ (نئوکلاژنزیز) در پوست (فیبرهای پروتئینی در ساختار کلاژن سبب ایجاد استحکام  در پوست و بافت‌ های بدن می باشند)

افزایش فعالیت و عملکرد متابولیکی ماتریکس خارج سلولی هم یکی دیگر از کاربردهای اندولیفت است. سلول‌ های پوستی در بستره‌ای به نام ماتریکس خارج سلولی قرار گرفته‌ اند که حاوی مواد مختلفی از جمله پروتئین‌ ها (نئو کلاژنزیز) است که هر کدام فعالیت‌ های خاصی را انجام می‌ دهد.

این متد درمانی (اندولیفت) سبب تحریک و فعال شدن واکنش‌ های متابولیکی در ماتریکس خارج سلولی می‌ شود که در نتیجه آن وضعیت ظاهری پوست از جمله زیبایی و شادابی آن را تا حد بالایی بهبود می‌ بخشد.

در اثر عبور و بازخورد پرتو عبوری اندولیفت با بافت پوست، انرژی تابیده شده به انرژی گرمایی تبدیل می‌ شود. انرژی گرمایی حاصله در بافت پوست، سیستم ایمنی بدن را جهت رفع گرما در بافت مورد نظر فعال کرده و این موضوع سبب افزایش خون‌ رسانی و گردش خون در بافت هدف می‌ شود که در نتیجه آن منجر به افزایش غذا رسانی به پوست – ترمیم پوستی و استحکام آن می‌ گردد.

سبب تحریک لیپولیزی سلول های چربی در ناحیه ی مورد نظر می گردد که منجر به کاهش حجم بافت چربی و بافت لنفاوی می‌ شود که از مهم ترین عوامل افتادگی و شل شدن پوست در افراد می باشد.

اندولیفت باعث کانتورینگ و افزایش استحکام پوست در بافت هدف می شود.

کاربردهای اندولیفت به صورت خلاصه

سفت کردن سریع پوست

اصلاح زوایای صورت، گردن و بازوها

رفع چربی های اضافی مانند چربی های زیر گردن (اندولیفت غبغب)

فعال سازی ساخت مجدد کلاژن ها و جوانسازی

فعال سازی عملکردهای متابولیک ماتریکس خارج سلولی

افزایش حرارت و تحریک ساخت عروق

ذوب  کردن چربی انباشته موضعی

سفت سازی و جوانسازی پوست

تحریک سنتز کلاژن ها که اثر آن چند ماه بعد بروز می یابد.

چه مناطقی از پوست را می توان با اندولیفت درمان کرد؟

چه مناطقی از پوست را می‌توان با اندولیفت درمان کرد؟

درست است که از اندولیفت بیشتر در لیفت صورت استفاده می‌­شود اما نمی­‌توان گفت این روش، روشی اختصاصی برای لیفت صورت است. در مناطقی از بدن که دارای بافت چربی عمیق هستند از جمله بازوها، ناحیه داخلی ران، زانوها و ماهیچه­ سرین می­‌توانند از روش اندولیفت استفاده کرد و نتیجه مطلوبی گرفت. البته این روش در مناطق حساس بدن باید به احتیاط بیشتری انجام شود.

اندولیفت در نواحی صورت،پلک پایین،افتادگی زیر چشم،گونه ها،اطراف دهان،خط فک و چانه،غبغب،گردن

اندولیفت در نواحی بدن لگن ماهیچه سرین ( گلوتئوس)  ،بازوها،مچ پا،داخل ران،زانو،دور ناف

گرمای ناشی از پرتو تابیده شده در این متد درمانی، سلول های چربی در ناحیه تحت درمان را ذوب می کند و همزمان باعث انقباض فوری پوست در ناحیه مداخله می شود..

ماندگاری متد درمانی اندولیفت چگونه است؟

مانند همه درمان ها در همه زمینه های پزشکی، ماندگاری درمان های زیبایی در افراد متفاوت می باشد و بستگی به نوع پوست، وضعیت بدن، میزان و نوع مشکلات پوستی افرادی دارد که کاندید انجام این متد درمانی هستند. در برخی از موارد، اگر پزشک متخصص تشخیص دهد، اندولیفت برای افراد در فواصل زمانی مشخص جهت اثر گذاری بالاتر می تواند تکرار شود.

 

مدت زمان درمان با اندولیفت چقدر است؟

مدت زمان لازم در این متد درمانی تا حدی از فرد به فرد متفاوت بوده و بستگی به تعداد نواحی درمان، وسعت ناحیه درمان و مشکلات پوستی مختلف افراد و این که اندولیفت در چه نواحی از پوست مورد استفاده قرار می گیرد (قسمت های صورت یا بدن) می تواند متفاوت باشد. با این وجود، به طور کلی فقط ۵ دقیقه برای اندولیفت یک قسمت از صورت (به عنوان مثال ناحیه غبغب) زمان لازم است  زمان مورد نیاز برای انجام اندولیفت کل صورت نهایتا نیم ساعت خواهد بود.

 

اندولیفت صورت

مزایای روش درمانی اندولیفت چیست؟

حداقل تهاجم

یک جلسه درمان

ایمنی بالای درمان

کوتاهی زمان ریکاوری

دقت و درستی بالا

عدم ایجاد برش

بدون خونریزی

بدون هماتوم

چه زمانی نتیجه اندولیفت قابل مشاهده خواهد بود؟

نتایج اندولیفت به کمی زمان نیاز دارد و بهبودی در وضعیت ناحیه ی مداخله به طرز مطلوبی در طی چند ماه پس از درمان نیز قابل مشاهده می باشد. بهترین زمان برای مشاهده نتایج اندولیفت در ناحیه ی مداخله ۶ ماه بعد از انجام آن است.

تنها 20 درصد از نتایج اندولیفت بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهد است و پس از طی چندین ماه نتایج نهایی مشخص خواهد شد. همانطور که تحریک کلاژن سازی توسط اندولیفت انجام می شود در نتیجه آن کلاژن اضافی در لایه های عمیق پوست ایجاد می شود و پروسه تشکیل کلاژن جدید و ترمیم در افراد مختلف متفاوت می باشد. بنابراین مشاهده سطح اپتیمال درمان در افراد در بازه زمانی متفاوتی خواهد بود.

تعداد جلسات درمانی اندولیفت چقدر است؟

در صورت عدم مشاهده نتیجه دلخواه ازاندولیفت، می توان آن را برای دومین بار در ۱۲ ماه پس از درمان اول در همان ناحیه تکرار کرد. پزشک متخصص پوست با توجه به نوع و مشکل بیمار جهت درمان تعیین کننده در انجام تعداد جلسه اندولیفت می باشد. لازم به ذکر است که بسیاری از بیماران بهترین متخصص اندولیفت ایران با یک بار انجام به نتایج دلخواه و مطلوب به طور همیشگی دست یافته اند.

تمام نتایج پزشکی در کلیه ی درمانهای زیبایی از فرد به فرد متفاوت می باشد و تا حد زیادی به تاریخچه پزشکی بیمار بستگی دارد از جمله  سن، وضعیت سلامتی، جنسیت، می تواند بر نتیجه و میزان موفقیت این متد درمانی تأثیر بگذارد. بنابراین مشاوره با پزشک متخصص پوست در انجام و انتخاب این متد امری لازم برای رسیدن به نتایج مطلوب می باشد.

عوارض جانبی احتمالی در این لیزر

در متد درمانی اندولیفت عارضه جانبی جدی و عمده ای گزارش نشده است و فقط ممکن است در برخی افراد در محل ورود فیبر کمی کبودی و تورم ایجاد شود که مشکل خاصی ایجاد نمی کند و پس از دو تا ۳ روز به طور کامل برطرف می گردد.

مراقبت های لازم پس از انجام اندولیفت

به مدت ۲ تا ۳ روز بعد از درمان طبق نظر پزشک متخصص خود می توانید از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری نمایید (قطع دارو فقط زیر نظر پزشک متخصص صورت پذیرد)

دارو و کرم تجویز شده توسط پزشک متخصص را به طور مرتب استفاده نمایید.

از مصرف الکل و دخانیات به مدت ۳ روز پس از درمان اجتناب نمایید.

از آرایش کردن به مدت ۲۴ ساعت اجتناب نمایید.

مزایای رفع افتادگی و جوانسازی با اندولیفت در کلینیک ایده آل

دوره نقاهت بسیار کوتاه عدم به جا گذاشتن اسکار عدم وجود کنترا اندیکاسیون فعال سازی ساخت مجدد کلاژن ها اصلاح زوایای صورت، گردن و بازوها

افزایش حرارت و تحریک ساخت عروق

بی حسی موضعی یا انجام بدون بی حسی

قابلیت ترکیب با هندپیس لایت اسکن

بهترین روش غیر جراحی بلفاروپلاستی پلک یا بینی

فعال سازی عملکردهای متابولیک ماتریکس خارج سلولی

هزینه پایین آن در مقایسه با سایر روش های لیفت از جمله جراحی

قابلیت به کار گیری این روش در کنار سایر روش های زیبایی از جمله فیلر

استفاده از طول موج منحصر به فرد ۱۴۷۰ نانومتر برای اولین بار در دنیا

کم تهاجمی بودن، مهم ترین ویژگی اندولیفت

یکی از ویژگی های بسیار مهم اندولیفت تهاجم بسیار کم در این روش است و تنها یک جلسه درمانی لازم است. این روش جوانسازی نیاز به بیهوشی ندارد و بدون خونریزی یا برش جراحی انجام می شود. این روش اگر توسط بهترین دکتر پوست و مو و زیبایی انجام شود، بدون هیچ گونه خطر و با کمترین تهاجم انجام خواهد شد.  با یک روش سرپایی و با دقت بالا در این روش می توان به لیفت مناسب پوست دست یافت.

عوارض اندولیفت چیست؟

در صورتی که این اقدام درمانی و زیبایی توسط بهترین متخصص اندولیفت در ایران انجام شود، عارضه خاصی به همراه نخواهد داشت. کبودی و التهاب از عوارض طبیعی آن محسوب می شوند که پس از چند روز برطرف می شوند.

نقش متخصص اندولیفت در نتیجه آن

همان طور که اشاره کردیم، لیزر اندولیفت کم تهاجمی ترین روش برای جوانسازی صورت و رفع چربی های موضعی است. اما با این وجود، اگر این روش توسط فرد غیر متخصص یا در کلینیک های غیرتخصصی انجام شود می تواند به سلامت پوست و سایر نواحی بدن آسیب های جدی وارد آورد. پزشک مورد نظر شما باید در این زمینه تخصص و علم و دانش کافی داشته باشد تا به توجه به وضعیت پوست فرد، درمان را انجام دهد.

بهترین متخصص اندولیفت ایران چه کسی است؟

انتخاب یک پزشک متخصص زیبایی و درمانی پوست در تهران برای انجام لیزرهای جوانسازی مانند لیزر اندولیفت شاید کمی دشوار باشد چرا که تعداد زیادی پزشک در شهرهای بزرگ فعالیت دارند. اما به کمک در نظر گرفتن ویژگی های زیر می توانید یک متخصص اندولیفت خوب برای انجام این اقدام درمانی را انتخاب کنید :

سابقه و تجربه بالا در زمینه انجام اندولیفت

کلینیک محل فعالیتش مرتب و تمیز باشد و اصول بهداشتی در آن به خوبی رعایت شود

احترام به مراجعه کننده را یکی از اصول اخلاقی خود قرار دهد

دقت و ظرافت بسیاری در ارائه خدمات زیبایی داشته باشد

سوالات متداول در مورد جوانسازی پوست با اندولیفت :

اندولیفت در چند جلسه انجام می شود؟

تعداد جلسات بر اساس شرایط پوست هر بیمار و میزان افتادگی و چین و چروک های او مشخص می شود. در اکثر موارد، یک جلسه درمان کافی خواهد بود اما تعداد جلسات مناسب شما بعد از مشاوره با بهترین متخصص پوست و مو مشخص خواهد شد.

آیا اندو لیفت بهترین روش برای زیباسازی و جوانسازی پوست است؟

این روش یکی از بهترین و موثرترین و کم تهاجمی ترین روش های درمان افتادگی و چینن و چروک های پوستی است. یکی از ویژگی های خوب این روش، امکان ترکیب آن با سایر روش های جوانسازی است. به همین دلیل در پاسخ به این سوال باید گفت که میزان اثربخشی این روش زمانی مشخص می شود که پزشک به بررسی دقیق علت چین و چروک های پوستی شما و میزان شل شدگی های پوست شما بپردازد تا مشخص شود که این روش به تنهایی بهترین روش جوانسازی پوست است یا باید با سایر روش ها مانند هایفوتراپی همراه شود.

چرا روش های کم تهاجمی برای لیفت پوست بهترند؟

از جمله مخاطرات روشهای جراحی نیاز به بیهوشی است که در این روش بدون بیهوشی و عوارض ناشی از بیهوشی میتوان به نتیجه دلخواه رسید.

بسیاری از اعمال جراحی اگر دچار مشکل یا عارضه ای شوند برگشت ناپذیر هستند در حالیکه در روشهای کم تهاجم ابلیت ترمیم وبهبودی وجو دارد.

عوارض این روشها بسیار کمتر هستند. برخلاف روشهای جراحی که امکان خونریزی ،عفونت و .. وجود دارد دوره نقاهت در روشهای کم تهاجم بسیار کوتاه است و نیاز به مراقبت طولانی مدت نیست

آیا می توان از اندولیفت روی لاغری ساق پاها استفاده نمود؟

اندولیفت میتواند تا حدودی باعث تحلیل رفتن و لیز شدن چربی های موضعی در نواحی خاصی از بدن شود .  قسمت های مختلف ساق پا ، اطراف لگن ، زانو ، داخل ران ، مچ پا همه نواحی بدن هستند که می توانند از درمان اندولیفت استفاده کنند

       بهترین سن برای انجام اندولیفت چه سنی ست؟

انجام این روش محدودیت سنی برای افراد بالای  18 نداشته اما سن ایده آل  برای بیماران جوانسازی در سنین 30 تا 50 سالگی که شلی ملایم تا متوسط پوست دارند است و سلول های پوستی هنوز در بهترین حالت خود برای تولید کلاژن می باشند.

   مدت زمان انجام پروسیجر اندولیفت چقدر است؟

زمان انجان اندولیفت بستگی به اندازه ناحیه و علائم تحت درمان دارد ، اما به طور کلی بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه طول می کشد. معمولاً فقط به یک بار انجام اندولیفت نیاز است ، اگرچه برخی افراد ممکن است برای به دست آوردن بهترین نتیجه به تکرار نیاز داشته باشند..

پاسخ به سایر سوالات شما

آیا اندولیفت درد دارد؟

این پروسیجر معمولا با تزریق بی حسی موضعی انجام میشود و ممکن است قبل از بی حس کردن ناحیه به طور موقت احساس گزش جزئی را تجربه کنید. برخی از بیماران گاهی اوقات احساس گرما و ناراحتی که در این صورت از خنک کننده های موضعی دراختیار بیمار قرار میگیرد.  در پایان جلسه ، کمی قرمزی و تورم در ناحیه تحت درمان وجود دارد که ممکن است برای چند هفته حس شود.

آیا اندولیفت برای درمان جای جوش و اسکار موثر است؟

استفاده از متد درمان اسکارهای صورت با اندولیفت یک درمان نوظهور میباشد و نخستین بار در دنیا در سال 2020 جناب آقای دکتر نیلفروش زاده و همکاران به این کاربرد اندولیفت اشاره نمودند و در یک کار تحقیقاتی مقایسه درمان اسکار با اندولیفت و درمان اسکاربا ساب سیژن (متد کانول) انجام دادند که در این مطالعه نتایج اگرچه در دو گروه رضایت بخش بود اما بهبودی، سهولت انجام پروسیجر برای پزشک، و رضایت مندی بیمار در حین انجام و بعد از پروسیجر،  به طور معناداری در گروه درمان با اندولیفت بهتر بود. علاوه بر درمان اسکارهای هایپرتروفیک با اندولیفت ، درمان انواع اسکارها و کلوئید ها ی زیر با اندولیفت نیز در دست بررسی و مطالعه می باشد.

کلوئید ها و اسکارهای محل زخم های قدیمی

اسکارهای سطحی

اسکارهای فرو رفته در داخل

اسکار فولیکولار

اسکار های آکنه یا جای جوش

چه کسانی میتوانند برای رفع جای جوش و اسکار خود از اندولیفت استفاده نماید؟

کسانی که از فتودرماتیت رنج نمی برند و درمان های هورمونی ضد آکنه را تکمیل کرده اند. اگر پوست بیمار هنوز در دوران التهاب و عفونی جوش هاست، توصیه می شود از روش های جایگزین درمان آکنه یا درمان دلایل اصلی مشکل استفاده کنید

فهرست