طب سوزنی زیبایی چیست؟

  1. خانه
  2. طب سوزنی زیبایی چیست؟

جوانسازی صورت با طب سوزنی

 

تاریخچه طب سوزنی زیبایی می تواند به پزشک باستانی “Sun Simiao” از سال 700 میلادی یا احتمالاً خیلی زودتر برگردد. در جامعه غربی ، طب سوزنی زیبایی در اوایل دهه 1980 ظهور کرد. در آن زمان ، درمان طب سوزنی بیشتر بر روی نقاط دیستال برای تنظیم انرژی چی متمرکز بود. در اواسط سال 2000 ، طب سوزنی صورت در کره ، ژاپن و چین رایج شد و تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است.
با توجه به ماهیت طب سوزنی ، این نوع توسعه درمان های آرایشی بسیار طبیعی است. طب سوزنی فرقی بین درمان زیبایی و درمان بیماری ندارد. آنها فقط بر اساس هدف تقسیم می شوند. تغییر چهره در صورت یک ابزار مهم برای تشخیص اندام های داخلی است. اصطلاح  ، Gwanhyungchalsaek (觀 形 察 色) در طب سوزنی زیبایی به معنای “مشاهده شکل و رنگ صورت” است. بنابراین ، بازیابی چهره صورت درست بخشی از درمان است. از طرف دیگر ، بهبود اندام های داخلی بخشی از درمان های زیبایی است. در نتیجه ، درمان زیبایی و درمان منظم در واقع یک چیز است.
در طب سوزنی ، کاهش عملکرد کلیه (نه ارگان دقیق آناتومیک “کلیه”) علت پیری است ، بنابراین بازیابی عملکرد کلیه کلید طول عمر و داروهای آرایشی است. به آن Seonchun-qi می گویند ، به معنای چی که از بهشت ​​یا والدینمان دریافت کرده ایم. بنابراین ، کاهش Seonchun-qi ، چون جریان طبیعت است ، قابل اجتناب است ، اما ما می توانیم با افزودن Seonchun-qi بیشتر ، سرعت پیری را کم کنیم. Seonchun-qi ذخیره شده در کلیه شبیه مفهوم هورمون است. پزشکان طب شرقی سعی می کنند Seonchun-qi را اضافه کنند و پزشکان طب مدرن سعی می کنند هورمون های بدن را افزایش دهند. این مفهوم کلیه و Seonchun-qi است.
دومین عامل مهم ، طحال است (باز هم ، نه اندام دقیق تشریحی) که باعث ایجاد هووچون-چی می شود. Hoocun-qi انرژی است که از طریق غذا و هوا ایجاد می کنیم. بنابراین این نوعی انرژی است که برخلاف Seonchun-qi ، که از ابتدا تنظیم شده است ، می تواند به راحتی تغییر کند. بنابراین ، درمان و تقویت انرژی طحال مهم است.
هنگامی که یک زن به سن 7 سالگی می رسد ، دارای اسانس کلیه کافی برای رشد دندان های دائمی و همچنین موهای بدن است. در سن 14 سالگی ، Chun-gye (که شبیه مفهوم تغییر هورمون در بلوغ است) از راه می رسد و او شروع به قاعدگی می کند و قادر به بارداری است. در 21 سالگی ، سطح کلیه-چی به اوج خود می رسد و رشد بدن او متوقف می شود و دندان عقل او رشد می کند. در سن 28 سالگی ، بدن او در اوج است و دارای عضلات و استخوان های قوی و موهایی ضخیم و غنی است. در سن 35 سالگی ، زن به دلیل نصف النهار یانگ مینگ شروع به پیر شدن با صورت آرام ، چین و چروک یا ریزش مو می کند. در 42 سالگی ، سه نصف النهار یانگ در بالاتنه شروع به زوال می کنند ، که منجر به افتادگی صورت و سفید شدن مو می شود. چون گای در 49 سالگی شروع به زوال می کند  بدن  شخص به طور کلی خراب می شود و قاعدگی را متوقف کرده و نابارور می شود.

الگوهای اصلی تشخیص زیبایی

نقص جینگ کلیه
• صورت و پوست: رنگ تیره ، سفیدی زودرس ، ریزش مو
• علائم دیگر: ضعف مادرزادی ، ضعف در ناحیه کمر و زانوها ، مشکلات دندان ، حافظه ضعیف ، میل جنسی کم ، ناباروری ، وزوز گوش

کمبود چی طحال
• صورت و پوست: صورت آرام و زرد ، ایجاد چین و چروک ، از دست دادن چربی صورت
• علائم دیگر: کاهش اشتها ، نفخ ، هضم ضعیف ، خستگی ، سستی

کمبود خون
• صورت و پوست: خشکی پوست ، ریزش مو ، رنگ پریدگی پوست
• علائم دیگر: سرگیجه ، تپش قلب ، بی خوابی ، حافظه ضعیف ، خستگی ، دوره های ناچیز

سایر گزینه های درمانی در طب شرقی
گیاهان طبی
بادکش
ماکسی باسشن بدون زخم
گوا شا
طب فشاری
طب سوزنی
مراقبه (مدیتیشن)

کاربردهای طب سوزنی در صورت

۱- موارد زیبایی مانند چروک ها و افتادگی ها و تورم صورت 
۲-ضعف عضلات و ناقرینگی صورت در اثر فلج بل یا فلج یک نیمه بدن
۳- آسیب اعصاب صورت 
۴- سردرد نوع تنشی
۵-اختلالات مفصل فکی- شقیقه ای
نتیجه درمان بسته به سن , شرح حال ، سلامتی ، بیماری پوستی ، داروهای فعلی ، سابقه سایر موارد مداخلات زیبایی ، و فاکتورهای خطر مانند سیگار کشیدن یاآفتاب گرفتن مکرربه طور کلی متفاوت است. بنابراین ، پزشک باید یک هدف درمانی منطقی را در جلسه اول پایه ریزی کرده ودنبال کند که نیاز به اصلاح هدف بر اساس شرایط در مراحل درمان دارد. اول از همه ، هدف از درمان نباید حذف همه مشکلات باشد ، بلکه کند کردن روند پیری به روشی درست است.
ارزیابی نتیجه ممکن است بسیار ذهنی (subjective)باشد. در حالی که پزشک ممکن است فکر کند بیمار به طرز چشمگیری بهبود یافته است ، بیمار ممکن است از نتایج راضی نباشد. به این دلیل،عکس گرفتن ، مقایسه قبل و بعد از درمان ، و اصلاح هدف درمانی توصیه می شود.
عوارض احتمالی در جوانسازی صورت با طب سوزنی:
خونریزی و کبودی
عفونت (مثلث خطر)
غش کردن
آسیب عصبی
واکنش آلرژیک
 در زیر یک برنامه درمانی کلی بر اساس سن نشان داده شده است. این فقط یک مثال است. باید بصورت جداگانه برای افراد برنامه ریزی شود.
• زیر ۳۵ سال:    ۵-۱۰ جلسه
• ۳۵ ~ ۴۵:      ۱۰-۱۵ جلسه
• ۴۵ ~ ۵۵:       ۱۵-۲۰ جلسه
• بیش از ۵۵ سال:    بیش از ۲۰ جلسه
فهرست