لیفت بینی بدون جراحی چگونه قابل انجام است؟

  1. خانه
  2. لیفت بینی بدون جراحی چگونه قابل انجام است؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان بدون جراحی لیفت بینی را انجام داد.در این روش بدون نیاز به جراحی و بیهوشی با کمترین عوارض می توان به نتیجه دلخواه رسید.هنوز افرادی هستند که نمی دانند این عمل چگونه انجام میشود و چقدر ماندگار است و برای سوالات دیگر نظیر نحوه انجام این عمل و هزینه و عوارض آن پاسخی ندارند.در این مطلب قصد داریم به سوالات شما پاسخ داده و شما را با نحوه انجام عمل لیفت بینی بدون جراحی آشنا کنیم.

لیفت بینی چیست؟
لیفت بینی روشی است که برای اصلاح ظاهر بینی یا برخی از مشکلات پزشکی مانند انحراف بینی و مشکلات تنفسی استفاده می شود. با استفاده از این روش می توان در قسمت های مختلف بینی تغییراتی ایجاد کرد و تناسب بین بینی و سایر قسمت های صورت را افزایش داد.این عمل به روش های مختلفی انجام می شود که اکثر آنها نیازی به جراحی ندارند. با این حال ، بسته به شرایط شما ، پزشک در بعضی موارد ممکن است لیفت جراحی را توصیه کند. در ادامه ، در مورد هر یک از این روش ها توضیح بیشتری خواهیم داد.

روش های مختلف برای لیفت بینی
به طور کلی ، روش های موجود به دو دسته جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند. در روش های غیر جراحی ، بیمار بیهوش نمی شود و عمل در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می شود. در این روش هیچ اسکاری روی بینی دیده نمی شود و ماندگاری آن کمتر از روش های جراحی است. اما می توان آنها را برای کسانی که از عمل جراحی می ترسند راهی مناسب دانست. در ادامه ، ما در مورد روش های مختلف لیفت بینی بیشتر توضیح خواهیم داد.

در اینجا درباره دو روش لیفت بینی با فیلر یا ژل و لیفت بینی با نخ صحبت خواهیم کرد.

لیفت بینی با فیلر

لیفت بینی با فیلر

لیفت بینی با فیلر در جنت آباد مرکزی

درمان فیلر بینی معمولاً تزریق مواد پرکننده اسید هیالورونیک (HA) به زیرپوست است. برای تغییر شکل بینی، فیلر با افزودن حجم به بینی به کار می رود. این مواد پرکننده از ژل هیالو رونیک اسید( HA ) ساخته شده اند که با بدن شما سازگار هستند.

بعد از اینکه کرم بی حس کننده استفاده شد یا بی حسی موضعی انجام شد ، پزشک مواد پرکننده هیالو رونیک اسید( HA ) را به داخل پل و نوک بینی تزریق می کند تا باعث ارتفاع و برآمدگی آن شود.

آیا درمان های فیلر بینی می تواند اثرات جانبی داشته باشد؟
مقداری تورم یا قرمزی خفیف در نقاط تزریق قابل انتظار است. برخی کبودی ها نیز ممکن است رخ دهد. با این حال ، این عوارض باید طی یک یا دو روز فروکش کند. اگر درمان فیلر بینی توسط فرد بی تجربه انجام شود ، احتمال عفونت و عوارض عروقی مانند نکروز پوست و حتی کوری نیز وجود دارد. اگرچه این اتفاق به ندرت اتفاق می افتد ، اما مشورت دقیق با پزشک برای کشف خطرات و اینکه آیا پزشک مهارت کافی برای انجام درمان را دارد ، ضروری است.

لیفت بینی با فیلر بینی چه مدت طول می کشد؟
فیلر بینی می تواند تا 12 ماه پس از درمان دوام داشته باشد. در صورت تکرار منظم ، بسته به فرد می تواند تا 36 ماه ادامه یابد.

لیفت بینی با نخ چیست؟

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ در جنت آباد مرکزی

به لطف آخرین فن آوری پزشکی ، بینی می تواند بدون جراحی با استفاده از نخ های پلی دیوکسانون (PDO) تقویت شود که 100٪ از نظر زیستی سازگار بوده و توسط بدن قابل جذب هستند.

لیفت بینی با نخ PDO که به عنوان ‘عمل بینی در وقت ناهار’ نیز شناخته می شود ، درمانی است که در کمتر از یک ساعت انجام می شود. به دلیل کمترین زمان از دست رفته ، بیماران می توانند پس از آن فعالیتهای روزمره خود را از سر بگیرند.

پس از بی حس شدن و استفاده از بی حسی موضعی ، پزشک نخ های ریز را در امتداد پل بینی برای ارتفاع و تیغه قرار می دهد تا به بینی برسد. نخ ها زیر پوست قرار می گیرند تا پل بینی و نوک آن بالا برود درهمان حال که تشکیل کلاژن را تحریک می کند تا لیفت پایدار برای بینی ایجاد کند.

تعداد رشته های مورد نیاز بسته به افراد متفاوت است. برای تعیین شکل فعلی بینی و نتیجه مطلوب قبل از تصمیم گیری در مورد تعداد نخ های مورد نیاز ، مشاوره اولیه با پزشک لازم است.

نتایج به سرعت قابل مشاهده هستند زیرا نخ ها داربست بینی را درست می کنند.

آیا لیفت بینی با نخ اثرات جانبی دارد؟
از آنجا که نخ های PDO قابل جذب هستند ، پس از درمان طی 6 تا 8 ماه تجزیه می شوند. PDO ماده اساسی است که توسط جراحان برای بخیه های جراحی استفاده می شود.

طبیعی است که بلافاصله پس از درمان کمی درد و تورم داشته باشید. با این حال ، این عوارض جانبی طی چند روز فروکش می کند.

چقدر لیفت بینی با نخ دوام دارد؟
نتایج حاصل از درمان لیفت بینی با نخ معمولاً می تواند حدود 1-2 سال طول بکشد. اگر درمان 9 ماه پس از درمان اولیه تکرار شود ، می توانید انتظار داشته باشید که نتیجه ماندگاری بیشتری داشته باشد. با تحریک کلاژن در بینی ، می توان برخی از لیفتینگ های دائمی را انتظار داشت.

در صورت داشتن هرگونه سوالی لطفاً با ما تماس بگیرید.

فهرست