کربوکسی تراپی چیست ، چگونه انجام می شود و چه فوایدی دارد؟

  1. خانه
  2. کربوکسی تراپی چیست ، چگونه انجام می شود و چه فوایدی دارد؟

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی برای معالجه تعدادی از بیماری ها که تا حدی ناشی از گردش خون ضعیف هستند مانند سلولیت ، تیرگی زیر چشم و استریا ، استفاده می شود. کربوکسی تراپی یک روش ساده است که گاز دی اکسید کربن را به منطقه درمان تزریق می کند، جریان خون را بهبود می بخشد تا ظاهر و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشد.

کربوکسی تراپی

جهت رفع کبودی زیر چشم

درباره روش کار
با کربوکسی تراپی می توان بیماری های مختلف پوست و زیبایی را از علائم افتادگی تا تیرگی زیر چشم ، سلولیت و مشکلات پوستی ناشی از رسوبات چربی باقی مانده پس از لیپوساکشن درمان کرد. کربوکسی تراپی بر اساس این ایده کار می کند که با نفوذ CO2 به هر ناحیه، بدن با ارسال اکسیژن بیشتر به آن ناحیه خاص واکنش نشان می دهد. روند ارسال اکسیژن بیشتر به مناطق خاص به از بین بردن مایعات جمع شده و مواد زائد بین سلول ها ، بهبود تغییر رنگ و صاف کردن کانتورها کمک می کند.

در حالی که افزایش جریان خون می تواند به بهبود ظاهر پوست کمک کند ، برای دیدن نتیجه ای حداقل و موقتی به چندین جلسه درمانی نیاز است. بیمارانی که مایل به نتیجه سریعتر هستند ، از یک روش تهاجمی تر مانند Cellfina یا Cellulaze برای درمان سلولیت یا مواد فیلر بر پایه اسید هیالورونیک برای تیرگی زیر حلقه چشم می توانند استفاده کنند. به بیمارانی که نگران روش ناصاف پوست پس از لیپوساکشن هستند ، توصیه می شود قبل از جستجوی روشهای مداخله ، برای دیدن نتایج نهایی تا 4-3 ماه صبر کنند. این بیماران برای افزایش نتایج لیپوساکشن بهتر است از ماساژ لنفاوی مانند اندرمولوژی استفاده کنند.

کربوکسی تراپی

جهت رفع تیرگی و جوانسازی پوست

قبل از شروع پروسه ، ناحیه درمان تمیز می شود. ممکن است قبل از قرار دادن سوزن ، یک کرم بی حس کننده موضعی در ناحیه تزریق قرار گیرد. در طول درمان ، یک سوزن کوچک به بافت زیر جلدی پوست وارد می شود. از نقطه تزریق ، دی اکسید کربن به بافتهای مجاور منتشر می شود. CO2 اضافی بدن را فریب می دهد تا خون اکسیژنه بیشتری به منطقه ارسال کند تا گردش خون و ظاهر کلی پوست را بهبود بخشد. اعتقاد بر این است که این افزایش گردش خون قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد در حالی که CO2 به از بین بردن سلول های چربی که به طور طبیعی توسط سیستم لنفاوی بدن دفع می شوند ، کمک می کند. نتایج حاصل از کربوکسی تراپی نیاز به چندین جلسه درمان در طی چند ماه دارد و درمان های نگهدارنده هر 6 هفته مورد نیاز است تا نتایج مشاهده شوند.

هدف از درمان با کربوکسی ، هدف قرار دادن تعدادی از نگرانی ها از جمله سلولیت ، استریا ، اسکار و یا تیرگی زیر چشم است.

نگرانی ها
کربوکسی تراپی نگرانی های زیر را بر طرف می کند:

جای زخم
رنگ / بافت ناهموار پوست
سلولیت
علائم کشش

مدت زمان بازیابی پوست
پس از درمان با کربوکسی ، نیازی به استراحت برای بهبودی نیست. به طور معمول ، بیماران می توانند پس از 10-15 دقیقه پس از عمل فعالیتهای روزمره از جمله بازگشت به کار ، فعالیت طبیعی خود را از سر بگیرند.

کاندیدای ایده آل
کاندیدای ایده آل برای درمان با کربوکسی به طور کلی باید از سلامتی خوبی برخوردار باشند و بدنبال درمان سلولیت ، استریا ، اسکارو یا تیرگی زیر چشم به روشی کم تهاجمی می باشند.

برای موارد زیر توصیه نمی شود
کربوکسی تراپی برای بیمارانی که دچار هرگونه بیماری پوستی یا عفونت در ناحیه تحت درمان هستند توصیه نمی شود ، در غیر این صورت دلایل پزشکی کمی وجود دارد که مانع از کربوکسی تراپی شود

اثرات جانبی
عوارض جانبی کربوکسی تراپی می تواند شامل کبودی در محل تزریق ، به ویژه در بازوها و پاها باشد. این کبودی ظرف یک هفته برطرف می شود.

در صورت داشتن هرگونه سوالی لطفاً با ما تماس بگیرید.

تماس با کلینیک دکتر عسگری

جنت آباد مرکزی، بالاتر از ۳۵ متری مخبری، خیابان پنجم، جنب بانک آینده، پلاک ۱۰۵، طبقه اول
۴۴۴۰۳۲۶۹ – ۴۴۴۷۳۰۶۳
۰۹۳۵۲۸۳۸۹۹۰
فهرست